زندگینامه معین تبریزی

اینجانب ، مهدی اصغری عظمی متخلص به – معین تبریزی – معروف به شاعر خیابان دلتنگی در دوازدهم اسفند سال ۱۳۷۴ در محله شتربان ( دوه چی )  شهر تبریز به دنیا آمدم .

تحصیلات ابتدایی خود را در مدرسه شهید بهادری و تحصیلات راهنمایی خود را در مدرسه برادران شهید خانلی و تحصیلات متوسطه خود را در مدرسه شهید مصطفی خمینی ، در شهر تبریز گذرانده و در سال ۹۳ در رشته ی علوم آزمایشگاهی در مقطع کارشناسی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز ، در سال ۹۷ در رشته ی میکروب شناسی پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه علوم پزشکی تبریز و در سال ۱۴۰۰ در رشته باکتری شناسی پزشکی در مقطع دکترای تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز قبول شدم.

علاقه به شعر در اینجانب از همان دوران کودکی وجود داشت و از سنین ۶٫۷ سالگی شروع به سرودن کردم ولی اولین شعر کامل وزن دار خود را در سن ۱۱ سالگی با موضوعی عاشقانه و اولین غزل خود را نیز در سن ۱۲ سالگی در مورد شهر تبریز سرودم .

پیشرفت درسرودن غزل برایم ادامه داشت که در نهایت در سال ۱۳۹۴ در سن ۲۰ سالگی اولین مجموعه غزلیات خود را با عنوان “در تنگنای دل ” به چاپ رساندم که شامل غزلیات بنده به زبان های فارسی و ترکی آذربایجانی بود .

پس از چاپ اولین مجموعه ی خود در سال ۹۴ ، در سال ۱۳۹۵ دومین مجموعه غزلیات خود را با عنوان ” هوای صحبت شبنم ”  و در سال ۱۳۹۶ ، سومین و چهارمین مجموعه غزلیات خود را با عناوین  ” در آرزوی تو” و  ” آوای باران ” منتشر کردم و در سال ۱۳۹۷ پنجمین اثر خود “صنوبر” را تقدیم دوستداران شعر و ادب نمودم . هم اکنون نیز در حال سرودن کتاب جدیدم با عنوان “خیابان دلتنگی” هستم .

هر پنج کتاب بالا ، هر کدام شامل ۵۰ غزل که ۳۰ غزل به زبان فارسی و ۲۰ غزل به زبان ترکی آذربایجانی می باشد .

آثار دکتر مهدی اصغری عظمی ( دکتر معین تبریزی ) در مجلات ( تنفَّس ) و ( یاکاموز ) و ( پژوهشگر ) و ( ۱۰۰X ) و ( یاغمور ) ، ( ایما ) ، (کاکتوس) و (اسکناس) نیز چاپ شده است .

اینجانب از سال ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۵ در مقطع کارشناسی و از سال ۱۳۹۷ تا ۱۳۹۸ در مقطع ارشد و از سال ۱۴۰۰ تا هم اکنون در مقطع دکترای تخصصی ، دبیری کانون شعر و ادب دانشگاه علوم پزشکی تبریز را برعهده داشتم و در سال ۹۶ دبیر ادبی جلسات شعر ارغوان کانون شعر و ادب دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز بودم .

کار های اجرایی :

برگزاری مسابقه شعر عاشورایی – آذر ۱۳۹۴

برگزاری مسابقه بزرگ مشاعره با داوری دکتر اسماعیل آذر – اردیبهشت ۱۳۹۵

برگزاری مسابقه بزرگ شعرآورد – آذر ۱۳۹۵

برگزاری مسابقات هفتگی کانون شعر و ادب – آذر ۱۳۹۷

مقام ها :

رتبه برتر مسابقه شعر انتظار دانشگاه علوم پزشکی تبریز

رتبه اول مسابقه شعر طنز هفتمین جشنواره وزارت بهداشت در سطح دانشگاه علوم پزشکی تبریز

برگزیده ی کشوری شعر کلاسیک هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت

رتبه دوم شعر طنز هشتمین جشنواره وزارت بهداشت در سطح دانشگاه علوم پزشکی تبریز

رتبه دوم ترانه هشتمین جشنواره وزارت بهداشت در سطح دانشگاه علوم پزشکی تبریز

رتبه سوم نثر طنز هشتمین جشنواره وزارت بهداشت در سطح دانشگاه علوم پزشکی تبریز

رتبه دوم شعر کلاسیک نهمین جشنواره وزارت بهداشت در سطح دانشگاه علوم پزشکی تبریز

برگزیده ی جشنواره سلامت شعر کرونا

برگزیده جشنواره علمی فرهنگی هنری کورومز۱۹ منطقه شمالغرب کشور

تصنیف ها :

شعری برای سرود جشن هفتاد سالگی دانشگاه علوم پزشکی تبریز که توسط استاد اسفندیار قره باغی خوانده شد.

شعر برای گروه سرود دانشجویی علوم پزشکی تبریز برای جشنواره سیمرغ وزارت بهداشت و درمان